Друга половина січня обіцяє бути непередбачуваною: від сильних морозів до відлиг, мокрого снігу та дощів.
Наступного тижня з 13 по 19 січня в Україні збережеться переважно тепла погода з епізодичними опадами у вигляді снігу та дощу. Завдяки впливу антициклону на початку тижня у більшості регіонів встановиться суха погода, але морози на заході можуть бути відчутними. Вже в другій половині тижня повітряні маси з Атлантики принесуть підвищення температури та короткочасні опади.
Про це пише синоптик, метеоролог, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.
Понеділок, 13 січня
Погода буде переважно сухою завдяки антициклону, але на дорогах можлива ожеледь. Вночі температура повітря опуститься до -8…-3°С, у Карпатах місцями до -20°С, удень становитиме -3…+2°С.
Середа, 15 січня
Невеликий сніг та мокрий сніг очікуються у західних та місцями у північних регіонах. В інших областях опади малоймовірні. Вночі температура становитиме -7…-2°С, у Карпатах до -13°С, вдень -2…+3°С.
Четвер, 16 січня
Невеликі опади у вигляді снігу можливі на заході та сході країни. Вночі температура опуститься до -5…0°С, у Карпатах -10°С, вдень повітря прогріється до -1…+4°С.
П'ятниця, 17 січня
Погода стане теплішою, значних опадів не очікується, тільки на сході можливий дощ та мокрий сніг.
Субота, 18 січня
У більшості областей без істотних опадів, однак у північних та північно-східних регіонах у другій половині дня можливий мокрий сніг.
Неділя, 19 січня
Невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу очікуються на великій території України, за винятком західних областей. Вночі температура становитиме -3…+2°С, вдень -1…+4°С.
Протягом усього тижня варто бути уважними через можливу ожеледицю, особливо у нічний та ранковий час.
Традиційна погода другої половини січня в Україні
Друга половина січня в Україні, як правило, вирізняється нестабільною погодою. Часто спостерігаються різкі перепади температури, коли сильні морози змінюються відлигами, а суха погода поступається місцем опадам у вигляді снігу або дощу. Атлантичні циклони нерідко приносять теплі повітряні маси, викликаючи відлиги навіть у центральних та північних регіонах країни. Це, у свою чергу, призводить до утворення ожеледиці на дорогах та слизькості на тротуарах.
У Карпатах у цей період зберігається сніговий покривЩо створює сприятливі умови для зимового туризму, проте пориви вітру та морози вимагають підвищеної обережності. На півдні України температура найчастіше тримається ближче до нуля, а опади випадають у вигляді дощу чи мокрого снігу. Східні регіони частіше схильні до різкого зниження температури через надходження холодних мас з півночі.
Таким чином, друга половина січня залишається типовим зимовим періодом зі змінною погодою та потребує особливої обережності від пішоходів та водіїв через ожеледицю та складні умови на дорогах.