“Будь-який військовий вам скаже”, – Грабський розповів, що насправді сталося на Сумщині –

Військовий експерт Сергій Грабський прояснив ситуацію, яка днями сталася у прикордонному селі Рижівка на Сумщині.

Кілька днів тому російські воїнкори написали, що армія РФ окупувала Рижівку на Сумщині та вивісила там триколор. Потім був офіційний коментар про те, що це не початок наступу, як було на Харківщині, а робота ДРГ. Ведуча YouTube-каналу “Фабрика новин” Анастасія Федір попросила військового експерта Сергія Грабського пояснити, що насправді сталося на Сумщині.

“Ворогу потрібно підтримувати бойовий дух суспільства, показуючи хоч якісь перемоги. Саме з цим і пов’язано те, що росіяни зайшли до села, яке знаходиться практично у сірій зоні, і вивісили там свій триколор. Спілкуючись із бійцями, я можу сказати, що це відбувається майже щотижня”,
– заявив полковник запасу ЗСУ.

За словами Грабського, це нагадує якусь гру. Росіяни заходять, вішають десь свою “ганчірку”, а ми її знімаємо та вішаємо український прапор. Потім знову заходять, знімають наш прапор і вішають свій. Інформаційний імпульс навколо такої події говорить про те, що гібридна війна не припиняється ні на мить, пояснив військовий аналітик. Зокрема противник намагається відвернути увагу Сил оборони України від інших ділянок фронту, де йдуть серйозні бої, які можуть стати вирішальними на цьому етапі війни.

Українці помилково уявляють, що державний кордон – це щось непорушне, наголосив експерт. Але це просто ділянка землі, на якій навіть фарбою не намальовано той самий кордон. Так, там є контрольно-слідові смуги та інші елементи прикордонних інженерних споруд, але загалом це сіра зона, де дуже складно визначити своїх та чужих.

“Будь-який військовий вам скаже, що по обидва боки від кордону (як мінімум на 5 км) – це зона активних дій ДРГ як українських, так і ворожих. Ця та ж лінія фронту, але з іншою інтенсивністю бойових дій”, – підсумував військовий експерт.

Ще трохи раніше Петро Черник розповів про важливу операцію, яку вже розпочали ЗСУ і яка займе мінімум півроку.

Back to top button