Британські журналісти розглянули три варіанти, як можуть розвиватись події щодо війни РФ проти України після виборів у США.
Будь-який результат президентських виборів у США, які відбудуться наступного тижня, вплине на Україну. Журналісти BBC вважають, що є три сценарії, як можуть розвиватися події щодо російської війни проти України після завершення президентських перегонів у Штатах.
Перший сценарій. Американська влада може чинити тиск на Україну з метою заморозки війни за поточною лінією фронту. У такому разі такі регіони, як Запорізька область, можуть виявитися розділеними. Журналісти нагадують, що аналогічна ситуація склалася у Кореї, яка виявилася розділеною після припинення вогню там у 1950-х роках. При цьому офіційно війну там так і не було завершено.
Другий сценарій. США повністю припиняють підтримку України, що спричинило б захоплення Росією деяких інших українських територій.
Третій сценарій. Україна повертає контроль над усіма своїми територіями. При цьому в матеріалі йдеться про те, що цей сценарій виглядає “все менш ймовірним”.
У матеріалі також йдеться, що невизначеність щодо політики майбутньої адміністрації в США “пригнічує амбіції на полі бою та засмучує політичні зусилля щодо отримання більшої допомоги”.
Західні союзники часто дивляться на дії Вашингтона, а потім ухвалюють рішення, чи варто підтримувати військові зусилля України.
“З того часу, як у 1991 році під час розпаду Радянського Союзу Україна проголосувала переважною більшістю голосів за незалежність, їй довелося боротися за свій суверенітет.
Вона опинилася на краю геополітичної тектонічної плити, намагаючись вирівнятись із Заходом, тоді як Росія тягне її в інший бік.
Повномасштабне вторгнення Москви означає, що Україні потрібна допомога Америки, щоб не допустити її розколу”– Зазначає автор матеріалу.