Відключення по 14 годин – і це ще не все: людей попередили про два сценарії з електрики

Україна

Ситуація в енергосистемі України через обстріл окупантів перебуває у вкрай критичному становищі: вже втрачено понад 9 гігават потужностей. Це може спричинити два сценарії та відключення світла по 14 годин на добу, пише портал Бізнес.nv.

За словами співзасновника та директора економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолія Амеліна в енергетичному секторі зараз відкривається вкрай поганий для українців сценарій, а російські атаки спрямовані на трансформаторні підстанції, які задіяні для транзиту імпорту ресурсу в Україну.

“Цього разу все дуже погано. Я про енергетику. Намагаюся не коментувати публічно питання енергетики, фокус у мене більше на економіку. Але зараз сценарій, який відкривається для нас через енергетику, дуже і дуже поганий. У нас зруйнована маневрова генерація та ворог вже б'є по трансформаторних підстанціях, які беруть участь у транзиті імпортної електроенергії з Європи (1700 МВт + 250 МВт аварійної допомоги)”, – повідомив Анатолій Амелін.

Також експерт зазначив, що імпорту електроенергії з Європи, про який зараз ведуться переговори, не вистачить, щоб покрити дефіцит в енергосистемі.

“Україна веде переговори щодо збільшення обсягів імпорту електроенергії з Європи до більш ніж 2 ГВт. Але цього все одно недостатньо. За оцінками Укренерго, термінова потреба України становить 5-6 ГВт нових маневрових потужностей. У нас понад 30% дефіциту в енергосистемі у всіх часових” діапазонах (навіть уночі)”, – заявив Амелін.

Тому для українців відкриваються такі сценарії:

через неможливість забезпечення країни до зими власною генерацією, маневровими потужностями та імпортом із ЄС застосовуватимуться відключення електроенергії по 10-14 годин на добу;
росія “з радістю прийме капітуляцію України”, після чого відбудеться синхронізація енергосистем двох держав та забезпечиться безперебійне подання світла споживачам.

За словами експерта, останній сценарій дійсно обговорюється окупантом, а російські агенти в Україні допомагають зробити його реальним.

Анатолій Амелін передбачає і третій сценарій, який поки що не обговорюється владою публічно.

“Це запровадження надзвичайного стану у зв'язку з ситуацією в енергетиці та створення антикризового енергетичного штабу. З урахуванням воєнного стану, загроз для країни та ролі президента сьогодні в країні вважаю, що такий штаб має бути координований з Офісу президента”, – наголосив експерт.

Рейтинг статті