Уже без блекаутів: нардеп попередив українців, якими будуть відключення світла тепер

Україна

Відключення скасовані, оскільки АЕС та ТЕС працюють на повну потужність

Завдяки модернізації, посиленню захисту енергооб'єктів та стабільній роботі генерації Україна впевнено пройде зиму без блекаутів. Навіть за умов ракетних атак та сильних морозів система готова до викликів і забезпечить стабільність електропостачання, розповів голова підкомітету з питань енергозбереження і енергоефективності комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

Завдяки титанічній роботі енергетиків країна підготувалася до опалювального сезону краще, ніж торік. Минулого року критична енергетична інфраструктура зазнала серйозних пошкоджень. За словами Нагорняка, масштабні атаки на підстанції “Укренерго” відбулися 13, 17 і 28 листопада, але енергетики працювали безупинно, аби відновити постачання електроенергії. Сьогодні більшість об’єктів захищено другим рівнем оборони, який витримує не лише уламки, але й прямі влучання ракет.

Атомні та теплові електростанції в Україні працюють на повну потужність, забезпечуючи стабільне постачання електроенергії. Також ефективно функціонують гідроелектростанції. Ці об'єкти стали ключовими у підтримці енергетичного балансу.

Україна отримує незначну кількість електроенергії з Європи, адже ціни там значно вищі, ніж у нашій країні. Імпорт використовується як резерв, але основна ставка робиться на власну генерацію.

Більше 50 високопотужних трансформаторів отримали другий рівень захисту. Ця оборонна система вже довела свою ефективність під час попередніх атак, захищаючи обладнання навіть від прямого ракетного влучання.

Сьогодні українська енергетика працює на межі споживання та генерації. Якщо температура взимку залишатиметься стабільною і не відбудеться значного зростання споживання електроенергії, серйозних відключень не передбачається. За словами Нагорняка, навіть якщо відключення й будуть, то лише у незначних масштабах.

Проте небезпека ракетних атак залишається. Росія намагається завдавати нових ударів з періодичністю 10–14 днів. Енергетики готуються до цих викликів і запевняють, що готові оперативно реагувати на пошкодження.

Рейтинг статті