Бізнеси, які обмежаться податками і не долучаться до відновлення України, підуть з ринку

Різне

Роль українського бізнесу в боротьбі проти російського агресора висвітили учасники пресконференції у пресцентрі інформаційного агентства «Укрінформ», серед яких МХП, «Фармак», «АТБ» та KSG Agro. В ході заходу була презентована книга Олександра Голіздри та Сергія Шевченка «Незламний бізнес», до якої увійшли практики соціально відповідального бізнесу часів повномасштабної війни цих та інших компаній.

5 грудня 2024 р., в День волонтера, у пресцентрі інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася пресконференція «Роль українського бізнесу в боротьбі проти агресора». В ході заходу представники відомих українських компаній та брендів розповіли про значення діяльності соціально відповідальних бізнесів для майбутньої перемоги, розкрили деталі програм допомоги армії, ВПО, постраждалим від бойових дій, ветеранам, громадам тощо.

Учасниками пресконференції стали начальник управління з корпоративних комунікацій корпорації «АТБ» Сергій Демченко; директор департаменту корпоративної відповідальності МХП Павло Мороз; керівник PR-відділу АТ «Фармак» Алла Позичанюк; прессекретар KSG Agro, співавтор книги «Незламний бізнес» Сергій Шевченко, а модератором виступив founder Агенції «Маркет.Інфо», Голова ГО «Ліга енергетичного розвитку України» Олександр Голіздра. Спікери висловили свої позиції щодо ролі українського бізнесу в боротьбі з російським агресором.

«Основний фокус наших соціальних програм – підтримка ЗСУ, медичним закладам, переселенцям, гуманітарна допомога тощо. Ці вектори з початку війни не змінилися, а лише посилилися. Загальна сума допомоги з боку нашої компанії українським захисникам, медикам, рятівникам, волонтерам, постраждалим від дронових та ракетних ударів вже перевищила 2 млрд. грн. та продовжує зростати, – розповів начальник управління з корпоративних комунікацій «АТБ» Сергій Демченко. – До 30-річчя «АТБ» минулого року ми об’єднали різні бізнеси з метою реалізації програми 100-мільйонного збору для ЗСУ на купівлю сучасних дронів, багатофункціональних пікапів, воєнної спецтехніки, засобів зв’язку та ін. Основний принцип – подарунки компанії до ювілею ми конвертували у донати для армії. Головним викликом післявоєнного часу для нас стане відновлення діяльності на нині окупованих територіях. До речі, мережа «АТБ» стала символом повернення України та українськості у звільнені міста та села. Іншими важливими викликами будуть людський капітал, відновлення роботи нашої команди, а також адаптація та створення умов для ветеранів».

начальник управління з корпоративних комунікацій «АТБ» Сергій Демченко

«Свідомий соціально-відповідальний бізнес чудово розуміє, що ресурсів державного бюджета не вистачить повною мірою на відновлення всіх громад і тому в цьому процесі буде важлива підтримка українських компаній, – впевнений директор Департаменту корпоративної відповідальності МХП Павло Мороз. – Для нас першочерговими є підтримка соціальних пріоритетів, ЗСУ, адаптація ветеранів, підтримка родин військових та територіальних громад, де вони проживають. Наш Благодійний фонд «МХП – громаді» фокусується на вирішенні найбільших потреб територій та громад. Як один з прикладів – створення понад ста укриттів, їх цифровізація в громадах, освітніх закладах, комунальних установах тощо. Ми активно підтримуємо внутрішнє донатство, коли наші колеги свідомо та добровільно з своїх зарплат за допомогою різних інструментів донатять на підтримку постраждалим від воєнних дій».

директор Департаменту корпоративної відповідальності МХП Павло Мороз

директор Департаменту корпоративної відповідальності МХП Павло Мороз

«Наша компанія є найбільшим виробником лікарських препаратів, тож ми посідаємо важливе місце у системі фармацевтичної безпеки країни, – зазначила керівниця PR-відділу Farmak Алла Позичанюк. – Наразі ключовими пріоритетами наших програм соціальної відповідальності є підтримка армії та цивільного населення. Один з надважливих проєктів нашого Благодійного фонду Родини Жебрівських — фінансування реабілітації важкопоранених військових в одній із приватних клінік. Ми надаємо допомогу захисникам та захисницям із важкими черепно-мозковими, спінальними травмами, наслідками інсульту та іншими складними станами. Проте цей проєкт – не лише про фінансову підтримку. Він став основою для формування потужного волонтерського руху в нашій команді. Вже понад рік наші співробітники, а це понад 20 волонтерів, регулярно відвідують поранених у лікарні, допомагають із медичними процедурами, організовують прогулянки, дні «барбера», дозвілля, допомагають в оформленні документів та багатьох інших питаннях. Але найважливіше — вони дарують тепло, увагу і спілкування, які так необхідні. Адже фізична реабілітація — це лише частина відновлення. Інша половина — моральна складова, відновлення віри у власні сили й переконання, що життя може бути повноцінним навіть після найважчих випробувань».

керівниця PR-відділу Farmak Алла Позичанюк

керівниця PR-відділу Farmak Алла Позичанюк

«З самого початку війни за розпорядженням Голови Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергія Касьянова було введено в дію спеціальний план, який ретельно готувався на випадок повномасштабної війни. Була переведена на воєнний формат робота спеціального штабу, який опікується не лише нашими захисниками, а й їх родинами та мешканцями місць дислокації наших господарств і існує ще з часів АТО, – повідомив представник преслужби KSG Agro, співавтор книги «Незламний бізнес» Сергій Шевченко. – Підтримка ЗСУ, тероборони, медзакладів здійснюється у тісній співпраці з військовими адміністраціями, зокрема, Криворізькою військовою адміністрацією на чолі з Олександром Вілкулом. Підписано меморандум, який визначає конкретні обсяги поставок свинини та тушонки (а це тисячі тонн м’яса), здійснюється регулярне забезпечення родин наших воїнів, постраждалих, ВПО тощо продуктовими наборами. Крім того, холдинг у партнерстві з Українсько-німецьким товариством травматологів забезпечив поставку кількох спеціальних вантажів з Німеччини з продукцією для реабілітації людей з травмами кінцівок після бойових дій».

Під час пресконференції founder Агенції «Маркет.Інфо», Голова ГО «Ліга енергетичного розвитку України» Олександр Голіздра представив книгу «Незламний бізнес», написану ним в співавторстві с Сергієм Шевченко, яка розповідає про повсякденну працю українських компаній під час війни, демонструє справжній героїзм, винахідливість, стійкість, бажання робити свою працю на максимумі можливостей їх професійних команд. На основі прикладів діяльності конкретних бізнесів видання дає системну оцінку внеску українського бізнесу у майбутню перемогу. Розповідаючи про роль вітчизняного бізнесу в наближення перемоги, представники українських компаній зазначають, що підприємці під час повномасштабної війни роблять для ЗСУ та гуманітарних потреб держави набагато більше, ніж мали б робити, часто підмінюючи функції державних органів, військових адміністрацій та місцевої влади.

«Бізнеси, які обмежаться тільки податками і не будуть долучатися до відновлення України після війни, не будуть сприйматися ні в бізнес-середовищі, ні серед споживачів і можуть опинитися вимушеними піти з ринку»,- відзначив співавтор книги.

Рейтинг статті