Безпека дітей – спільна відповідальність. Ворог не полишає спроб посіяти паніку!

Різне
Ворог не полишає спроб посіяти паніку серед населення та залякати. І втягує у протиправні дії неповнолітніх.
Події минулого тижня, що мали місце в Івано-Франківську, під час яких один неповнолітній юнак загuнув, інший – важко поранений, змушують вживати негайних заходів. Освітянська спільнота, батьки та й самі діти мають бути максимально поінформовані про те, якими способами працюють ворожі спецслужби та як вербують людей. Це дасть змогу зрозуміти де та за яких обставин можна чекати небезпеки.
Сьогодні провела розширену нараду за участю правоохоронних органів та силових структуру, представників районних військових адміністрацій й територіальних громад, керівників закладів освіти.
Ключові моменти з доповідей:
📌 від початку року спецслужби рф змістили увагу з організації підnалів на теpакти з використанням вuбухівки. Зазвичай вербують підлітків, використовуючи Телеграм під виглядом заробітку «легкі гроші».
☝🏻Суть завдання часто не розкривають повністю. Дитину тримають під контролем шантажем чи залякуванням. Після певного кроку дитина не може «вuйти з грu».
Тому зміна поведінки дітей має насторожувати!
🛑 У разі небезпечних підозр звертатись:
➡️ телефонувати 📲 52-22-95
➡️ телефонувати до правоохоронців ☎️ 102
➡️ звертатись до поліцейських, офіцерів громад, офіцерів освітньої безпеки чи поліцейських ювенальної превенції.
📌 Підлітки часто піддаються подібним «спокусам», не усвідомлюючи наслідків своїх дій. Узгоджено спільні дії та профілактичні заходи, спрямовані на патріотичне виховання дітей, щоби запобігти втягнення дітей у протиправну діяльність.
☝🏻Рекомендовано провести широке інформування у всіх територіальних громадах.👮🏻‍♀️Сьогодні за кожним закладом освіти закріплено поліцейського. У 70 школах постійно працюють інспектори служби освітньої безпеки. За останні три місяці в області працівники поліції провели понад 1500 превентивних заходів за участю педагогів та дітей, здійснили більше ніж 400 відвідувань за місцем проживання сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
📌 Втягнення неповнолітніх у протиправні дії заборонено законодавством України та міжнародним правом ❌.
❗️Варто пам’ятати, що з 1️⃣4️⃣ років за тяжкі злочини передбачена кримінальна відповідальність.
📌 Розробляємо комплекс заходів протидії вербуванню неповнолітніх, які передбачають широке інформування освітян, батьків та дітей про методи роботи ворога. Рекомендовано в закладах освіти проводити зустрічі з батьками, роз’яснювальну роботу з учнями про ризики та наслідки залучення до протиправної діяльності. У тому числа із залученням правоохоронців. Водночас активується робота із залученням дітей до позашкільної освіти, проведення національно-патріотичних заходів за участю ветеранів війни та військовослужбовців для формування патріотичних цінностей.
Лише злагоджено ми здатні протидіяти цим впливам і вберегтись від небезпеки.
А ще варто пам’ятати, що співпраця з ворогом суворо карається законом!
Рейтинг статті