Якби не підтримка західних партнерів, Україна вже давно вела б партизанську війну проти російської окупації. Про це в коментарі Главреду заявив Георгій Тука – колишній голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.
Він зазначив: ситуація на фронті цілком залежить від того, чи продовжить Захід постачання озброєння і підтримку.За його словами, якщо обсяг допомоги залишиться на рівні періоду перед відмовою Дональда Трампа від підтримки України, то активна фаза війни може тривати ще близько півтора року.
Після цього, вважає Тука, бойові дії почнуть затухати – не через досягнення цілей, а через виснаження з обох сторін. “Зневоднені”, незадоволені результатами, армії України і РФ можуть виявитися просто не в змозі продовжувати.
“Тож, умовно кажучи, у Росії немає потенціалу вести бойові дії понад півтора року. Умовно – тому що може змінитися позиція Китаю, і він може перейти до прямої підтримки РФ”, – додав він.
Окремо Тука звернув увагу на економічні важелі тиску на Росію. Він зазначив, що санкції проти “тіньового флоту” – суден, що перевозять російську нафту в обхід обмежень, – уже починають давати результат. Але цього недостатньо.
“Якщо найближчим часом буде ухвалено дієві механізми щодо певних країн, передусім Індії та Китаю, які допомагають Росії обходити санкції і торгувати далі енергоносіями, то ресурси Росії зазнають суттєвих обмежень”, – пояснив експерт.
Таким чином, ключовий фактор у майбутньому війни – це рішучість Заходу. Без неї Україна не зможе витримати довгу боротьбу, а Росія отримає шанс затягнути конфлікт і використовувати допомогу від Китаю та інших “сірих союзників”.
Нагадаємо, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний упевнений: протягом двох років Україна зможе відновити паритет із Росією на полі бою – і в обороні, і в наступі. Але для цього потрібні технології та ресурси.Без помощи союзников Украина бы уже вела партизанскую войну — Георгий Тука