У Києві 6 червня стабілізаційні графіки відключення діятимуть упродовж усієї доби. Енергетики також допускають, що будуть застосовані екстрені відключення (коли через велику нестачу струму відключення відбувається без застосування графіків).
Як написав у своєму мікроблозі X (раніше Twitter) СЕО Yasno Сергій Коваленко, у Києві відключень більше, ніж в інших регіонах. “З урахуванням ремонтів блоків та останніми руйнуваннями нам катастрофічно не вистачає електроенергії на наші потреби. Тому обмеження будуть. Будуть у графіках. Якщо будемо не вкладатись, то “Укренерго” вводитиме екстрені обмеження”, – заявив він.
За його словами, у Києві відключають більше, ніж у решти регіонів. Це повʼязано, зокрема, з великою кількістю критичної інфраструктури. Тобто від максимально можливого обсягу споживання віднімається обсяг критичного і вже залишок розподіляється між всіма споживачами.
Що робити, коли у вас нема світла в білій зоні? Залишити заявку на сайті
Що робити, коли мережі кажуть, що у вас світло є, а у вас його нема? Спочатку сконтактувати з електриком вашого будинку і зʼясувати, чи нема якоїсь аварії в будинку. Якщо нема, залишити заявку на сайті
“Що робити, коли у сусіда є світло, а у вас нема? Порадіти за сусіда, бо вже через деякий час він буде за вас радіти”, – написав Коваленко.
За словами Коваленка, кондиціонери у Києві призвели до споживання 350 МВт в день. Це більше, ніж споживають деякі обласні центри
У столиці кожне гарантоване відключення триває до 4 годин поспіль, а гарантована наявність електрики – по 2 години. У результаті максимальний час відключення кожної групи – 18 годин. Гарантовані відключення – від 9 до 12 годин залежно від дня тижня.
Дізнатися про свою групу та час відключень можна на кількох ресурсах, причому для Києва та Київської області контакти різняться. Так:
У киян також є можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий”. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.