У липні на помідорних кущах усе росте, як на дріжджах: листя повно, батоги в усі боки, а от плодів щось не видно. Знайома ситуація? І от тут саме час зробити невеличке “прибирання” на кущах. Городники не озброюючись навіть ножицями просто йдуть на грядки, щоб прибрати кілька непотрібних листків з кожного куща. Які саме листки потрібно прибрати – читайте далі.
Найперше, що треба зробити – подивитися, що робиться внизу куща. Там зазвичай листя вже старе, іноді навіть пожовкле. Воно тільки затримує вологу після дощу чи поливу й часто саме з нього починається історія з гниллю та хворобами. Під ним і повітря не гуляє, і сонце не проходить нормально, тому плоди визрівають повільніше.
Та й загалом, коли на кущі занадто багато зелені, то вся сила йде туди, а нам цього не треба, бо на помідори її вже не вистачає. От і стоїть кущ буяє, а знизу пару завʼязей і все. Так от, якщо потрошку прибирати все зайве (буквально кілька листочків за раз), помідори починають краще наливатися. Сонце доходить до плодів, вони швидше червоніють, кущ краще провітрюється й менше хворіє.
Листя, яке вже своє “відпрацювало”, легко обривається руками. Тільки різко не смикайте, а робіть все ніжно, щоб не залишити “рану”. Якщо зробити все правильно, то далі кущ впорається й без вас. Головне не перестаратися з корекцією куща, бо якщо обірвати все підряд, то плоди теж не матимуть з чого харчуватись. Залишайте листя, що росте вище, бо воно ще працює на благо рослини.
Такий догляд займає кілька хвилин вашого часу, але з часом дає добрий результат. Городники помітили, що навіть така проста маніпуляція іноді рослинам потрібна більше, аніж підживлення. Бо якщо рослина не отримує життєво важливі елементи (сонце, повітря), та ще й є ризик появи хвороб, то ніякі добрива тут їй не допоможуть.