Батьки не винні? Вчені з’ясували, чому деякі немовлята такі вередливі

Батьки не винні? Вчені з’ясували, чому деякі немовлята такі вередливі Україна

Якщо ваша дитина кричить годинами, а малюк подруги солодко спить – справа, можливо, не у вихованні. Нове дослідження доводить: схильність до плачу та важке заспокоєння можуть бути закладені в генах, передають Патріоти України.

Вчені з Уппсальського університету (Швеція) дослідили 998 пар близнюків віком два та п’ять місяців. Порівнюючи однояйцевих (ідентичних) і двояйцевих близнюків, вони визначили: до 70% різниці в частоті плачу пояснюється саме генетикою.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/batky-ne-vynni-vcheni-z-yasuvaly-chomu-deyaki-nemovlyata-taki-veredlyvi/
© Сила Слова

«Це може стати втіхою для виснажених батьків: не все в їхніх руках», — каже докторка Шарлотта Вікторссон, авторка дослідження.

Основні висновки:

  • У 2 місяці гени пояснюють близько 50% того, скільки дитина плаче.
  • У 5 місяців — уже 70%.
  • Здатність заспокоїтися також частково генетична (до 67% впливу).
  • Але кількість нічних пробуджень залежить здебільшого від зовнішніх факторів — наприклад, режиму сну або обстановки в кімнаті.

На ранніх етапах (у перші два місяці) саме батьківська турбота і середовище мають найбільший вплив. Але з віком вплив генетики посилюється. Ще одне дослідження, проведене японськими вченими, виявило ефективний метод, як втихомирити дитину: носити її на руках 5 хвилин, потім спокійно посидіти з нею ще 5–8 хвилин — і лише після цього обережно покласти в ліжечко.

Рейтинг статті