Аліменти нерухомістю: українцям розповіли як платити квадратними метрами

Україна

Українцям розповіли, як виплачувати аліменти квадратними метрами

Цей механізм передбачено законом і полягає у укладенні між батьками договору про припинення права на аліменти у зв’язку з передачею права власності на нерухомість. Ініціаторами договору є один із батьків, який проживає окремо, і той, з ким фактично проживає дитина.

Відповідно до чинного законодавства, батько чи мати можуть передати дитині нерухомість – квартиру, будинок, земельну ділянку – як рівноцінну компенсацію майбутніх щомісячних виплат. Важливо, щоб це майно відповідало інтересам дитини.

Перед укладанням договору необхідно отримати узгодження органу опіки та піклування – він має підтвердити, що передача нерухомості не порушує права дитини.

Сам договір укладається у письмовій формі, засвідчується нотаріусом та підлягає державній реєстрації. Якщо дитині виповнилося 14 років, вона також бере участь у підписанні документа.

Право власності на майно оформляється безпосередньо на дитину або спільно – на неї та на батька, з ким вона проживає (на умовах пайової власності).

Після передачі нерухомості той батько, з ким проживає дитина, бере на себе зобов’язання самостійно забезпечувати його утримання.

Отримане в такий спосіб майно може бути вилучено чи відчужено до досягнення дитиною повноліття без згоди органу опіки.

Крім того, якщо з боку батька або матері, з якою проживає дитина, не виконуються зобов’язання щодо її утримання, інший батько має право звернутися до суду з вимогою розірвати договір.

Відповідно до статті 181 Цивільного кодексу України, до нерухомого майна належать земельні ділянки та об’єкти, які неможливо перемістити без втрати їх цілісності – це, зокрема, житлові та нежитлові будівлі, споруди тощо.

У Мін’юсті зазначають: передача майна замість аліментів — це відповідальний юридичний крок, який відповідає найкращим інтересам дитини.

Рейтинг статті