Дефолт неминучий: найбільший геологорозвідувальний холдинг РФ оголосив про крах

Блоги

Найбільший геологорозвідувальний холдинг Росії “Росгеологія”, що належить державі, зіткнувся з дефолтом.

Державний холдинг “Росгеологія”, який займається розвідкою корисних копалин у РФ, найближчими тижнями, ймовірно, оголосить про дефолт. У вівторок, 10 вересня, компанія офіційно повідомила, що не має коштів на погашення облігацій.

Про це пише видання The Moscow Times.

“Росгеологія” – це найбільший у Росії геологорозвідувальний холдинг. Він об'єднує близько 40 компаній, які займаються геологічними дослідженнями, розвідкою та розробкою корисних копалин. Основне завдання – забезпечення Росії стратегічно важливими ресурсами, такими як нафта, природний газ, вугілля, метали та рідкісноземельні елементи.

Вже 26 вересня вийде термін, протягом якого компанія зобов'язана погасити облігації. Йдеться про боргові папери на суму приблизно 6 млрд рублів (близько $66 млн за нинішнім курсом). Таких коштів у Росгеології не знайшлося.

Компанія звернулася за допомогою до держави та шукає гроші в інших місцях, щоб виправити становище. Також власники цінних паперів попросили перенести терміни виплат. Незважаючи на це, у “Росгеології” вважають неминучим технічний дефолт за облігаціями. Офіційна заява з цього приводу буде зроблена вже після 26 вересня.

Дефолт такого гіганта як “Росгеологія” – це чітка ознака того, що Росія під тиском санкцій почала здавати позиції як експортер корисних копалин. З огляду на те, що на продажу за кордон нафти, газу та іншого тримається весь російський бюджет, майбутнє країни бачиться досить похмурим.

Рейтинг статті