Трамп і Путін поговорили – що стало відомо про їхні домовленості?

Різне

Президент США Дональд Трамп повідомив, що провів розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. За його словами, вони мали “дуже хороші та продуктивні дискусії”. Про це Трамп написав у своїй соціальній мережі Істина соціальна.

Трамп заявив, що існують “хороші шанси” на завершення війни, яку він назвав “жахливою і кривавою”.

Водночас він заявив, що “тисячі українських військових повністю оточені російськими силами та перебувають у вразливому становищі”.

“Я наполегливо просив Путіна пощадити їхні життя”, – написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social. Однак деталей цієї ситуації він не навів.

Нагадаємо, раніше диктатор Росії Володимир Путін передав президенту США Дональду Трампу свою пропозицію щодо припинення вогню в Україні. Повідомлення було надіслане через спеціального посланця Трампа, ймовірно, Стіва Віткоффа. Як пише Рейтерсу Кремлі заявляють про “обережний оптимізм” щодо можливості досягнення угоди.

Нагадаємо, 11 березня, в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України та США. Переговори проходили в Джидді й тривали вісім годин. США та Україна погодили можливість 30-денного режиму припинення вогню. У Кремлі заявили, що “аналізують” заяви сторін.

Пізніше Путін заявив, що не проти перемир’я, але натякнув на “нюанси”.

Президент України Володимир Зеленський заявивщо Україна погодилася на 30-денне припинення вогню, але Кремль затягує процес. Це свідчить про намір Росії уникати реальних кроків до миру.

Зараз Україна готується до складного процесу контролю, аби не допустити повторення сценарію, коли Росія використовує паузу для перегрупування сил та нових атак. Україна почала формувати національну команду, яка розроблятиме алгоритм дій для контролю можливого 30-денного перемир'я

Поки що позиції сторін залишаються невизначеними, а реальні кроки щодо припинення вогню все ще під питанням.

Рейтинг статті