При неправильному використанні газ може нести у собі небезпеку
Необхідним елементом безпеки є сигналізатор газу – пристрій, що забезпечує постійний контроль якості повітря. Подробиці публікує компанія “Нафтогаз”.
Які речовини можуть бути виявлені:
Метан – може призвести до вибуху.
Пропан/Бутан – з балонів, що використовуються в побутових плитах.
Окис вуглецю – чадний газ, який утворюється при неповному згорянні палива.
Небезпека чадного газу полягає в тому, що він майже не відчутний для людських органів чуття. Проте навіть невелика його концентрація в повітрі здатна завдати шкоди здоров’ю та загрожує життю. Витік чадного газу призводить до розладів в організмі; нудоти; головного болю; прискореного дихання та запаморочення; слабкості та відчуття втоми.
“Якщо ви відчули ці симптоми, негайно перекрийте вентилі на газопостачальних трубах та відкрийте всі вікна в будинку, щоб провітрити приміщення. Не чіпайте електроприлади, адже будь-яка дія з ними може стати причиною появи іскри, що призведе до вибуху. Вийдіть з дому на вулицю та викличте ДСНС за номером 112 або 101. Якщо внаслідок витоку блакитного палива є потерпілі, перемістіть їх на вулицю, покладіть на землю й помістіть голову на подушку. Обов’язково викличне “швидку”, – йдеться у публікації.
Види газових сигналізаторів для побутових потреб:
Переносні – працюють від вбудованого акумулятора або батарейок.
Стаціонарні – монтуються в стіну чи стелю та живляться від мережі.
Залежно від призначення можна виокремити сигналізатори газу для виявлення витоку; вимірювання концентрації певної речовини в повітрі; аварійного відключення подачі газу.