Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Українському радіо заявив, що Україна отримала лише половину обіцяної зброї від США. Водночас за його словами, допомога Європи виявилася не менш важливою та масштабною.
Позиція президента
Зеленський наголосив, що за різними доповідями Міністерства оборони та розвідок, Україна поки отримала лише половину обіцяного озброєння.
“Є різні доповіді, різних інституцій як Міноборони, так і розвідок тощо. Я б тільки сказав – половину ми не отримали. Мені здається, це важливий елемент, коли ми говоримо, як хто допомагає. Європа допомогла не менше. І це важливий елемент”, – сказав Зеленський.
Також він відзначив, що США нарощують виробництво зброї, посилюють власну армію та поповнюють арсенали, і в цьому їм допомогла Україна.
“Багато в чому отримали від нас відповіді. На живому прикладі іншої нації здобули для себе досвід і європейці також”, – наголосив глава держави.
Допомога США Україні
США залишаються одним із ключових союзників України у війні проти російської агресії. Від початку повномасштабного вторгнення Вашингтон передає військову техніку, зокрема броньовані машини, танки, РСЗВ, далекобійні ракети, засоби ППО та боєприпаси.
Адміністрація Джо Байдена планує виділити Україні додаткові 6 мільярдів доларів на військову допомогу, які залишилися у бюджеті. Ці кошти мають бути передані до завершення президентського терміну Байдена.
Також у Конгресі обговорюється питання додаткового фінансування для України на 2025 рік. Проте в американському парламенті ще немає впевненості щодо ухвалення цього рішення.
Європейська підтримка
Водночас президент підкреслив, що підтримка від європейських союзників не поступається американській, як за обсягами, так і за важливістю. Європейські країни також активно передають озброєння, навчання військових та гуманітарну допомогу.
Закінчення війни
Зеленський наголосив, що Україна повинна зробити все для закінчення війни дипломатичним шляхом у 2025 році. Це важливий аспект, над яким потрібно працювати.
“З нашого боку ми повинні зробити все, щоб наступного року війна закінчилася дипломатичними шляхами”, – заявив Зеленський.
Президент додав, що українці повинні пам'ятати, з яким воюють, оскільки росіяни не цінують людей та техніку.
Україна продовжує залучати міжнародну підтримку для боротьби з агресором, і це залишається ключовим елементом у протистоянні російській агресії.
Нагадаємо, один із варіантів плану, запропонованого Дональдом Трампом для досягнення миру в Україні, передбачає створення буферної зони між Україною та Росією завдовжки 1280 км.
Американський мільярдер Ілон Маск, відомий своєю активною підтримкою колишнього президента США Дональда Трампа, поділився думками щодо перспективи завершення війни в Україні.
У дописі на платформі X Маск відреагував на новину про плани Трампа створити демілітаризовану зону між Україною та Росією. Згідно з джерелами, в цій зоні можуть розмістити британські та європейські війська.
Маск заявив, що «незабаром безглуздим вбивствам прийде кінець», зазначивши, що «час для паліїв війни та спекулянтів минув».
Він висловив переконання, що припинення бойових дій в Україні може стати реальністю вже в найближчому майбутньому, натякаючи на можливі дипломатичні кроки або мирні домовленості, які можуть зупинити конфлікт.
Нагадаємо, 5 листопада у США відбулися вибори президента. Американці також обирали повний склад Палати представників і третину Сенату. Крім того, в різних штатах відбулися місцеві вибори.
Українці уважно спостерігали за ходом виборів президента США. Трамп неодноразово заявляв, що як обійматиме посаду очільника Білого дому, то “зможе швидко закінчити війну Росії проти України”. Втім, він не пояснював як саме він досягне угоди.