47-й президент Дональд Трамп бачить головою американської розвідки Тулсі Габбард. Новина викликала шок серед представників національної безпеки США. Фахівці не соромляться висловлювати побоювання, що розвідувальна спільнота стає все більш політизованою.
Висунення Трампом кандидатури Габбард, яка не має досвіду роботи в розвідці і вважається “м'якою” щодо Росії та Сирії, – це одне з кількох призначень високого рівня, що свідчать про те, що при формуванні своєї команди на другий термін Трамп віддає перевагу особистої відданості перед компетентністю, пише Reuters.
Одним із головних ризиків називають те, що провідні радники можуть дати майбутньому президентові спотворене уявлення про глобальні загрози, яке ґрунтується на тому, що, на їхню думку, йому сподобається. Крім того, існує ризик, що союзники не захочуть ділитися життєво важливою інформацією.
Одне із західних джерел у сфері безпеки повідомило виданню, що після вступу Трампа на посаду може статися “уповільнення” обміну розвідданими, що потенційно може вплинути на розвідувальний альянс (США, Великобританія, Канада, Австралія та Нова Зеландія). Союзники США стурбовані тим, що всі призначення Трампа йдуть “у неправильному напрямку”.
Особливо звертають увагу на погляди Габбарда, які вважають “співчувальними” Росії в її війні проти України.
“Цієї війни та страждань можна було б легко уникнути, якби адміністрація Байдена/НАТО просто визнала законні побоювання Росії щодо безпеки у зв'язку зі вступом України до НАТО”, – заявляла вона на початку повномасштабної війни.
Вона також виступала проти військового втручання США у громадянську війну в Сирії за колишнього президента Барака Обами і зустрічалася у 2017 році з президентом Сирії Башаром Асадом, з яким Вашингтон розірвав усі дипломатичні відносини у 2012 році.